Sistre & Cila

Sistre & Cila

 

Sistre Cila 
Sistre cila  mevcut olan masif yada Lamine parkelerin zaman içerisinde yıpranmış, aşınmış, renginin bozulmuş olması yani kısaca deforme olmuş artık parkelerin özelliğini kaybetme aşamasına gelmiş olan parkelerin ilk günkü görünümü ve estetiğini geri kazanması için uygulanan işlere sistre denir. Sistre cila çeşitli aşamalardan geçtikten sonra ancak verim kazandırır. Sistre cila, sistre makinası yardımıyla yapılan uygulamadır. Sistre makinası parkelerinize zımpara yapma görevini üstlenmektedir. bu sayede parkelerdeki lekelerden ve istenmeyen görüntülerden kurtulmasını sağlamaktadır daha sonra dolgu dediğimiz dolgu macunu ile araları açılmış olan parkelerinizin aralarını doldurmaya yarar daha sonradan cila işlemine geçilir. Sistre cila uygulaması parkelerin rengini değiştirmek isteyen müşterilerimiz sistre cila uygulaması yapılırken istediği rengi de değiştirebilirler.                              

Lamine Parke Cila

lamine parkeleriniz ilk başta cilalı olarak gedikleri için diğer masif parkelere göre döşendikten sonra sistreye gerek yoktur ama aradan geçen yıllardan sonra onlarda da ister istemez solma ve saksıların yada diğer başka etkenlerin vermiş olduğu lekeler mevcut olabilir. Bunlardan arınılması için sistre ye ihtiyaç duyulabilir. Lamine parkeler diğer parkelere oranla  ömründe iki sefer cila uygulamasına maruz kalırlar bundan dolayı siz değerli müşterilerimize özellikle lamine parkeye uygulanacak cilanın ve uygulama yapacak ustanın iyi seçilmesidir. aksi takdir de gözünüz kadar koruduğunuz lamine parkelerinizi bir seferden başka cila uygulaması yaptıramazsınız. Lamine parkelere uygulanan cilanın Avrupa cila olmasını sizlere büyük bir önemle tavsiye etmekteyiz.

Sistre Cila Çeşitleri

Sistre cila 2 çeşittir Yerli ve ithal olanınıdır. sistre cilalar müşteri isteğine göre parlak yada mat olarak uygulanır.

Sistre & Cila

Lamine Parke

Lamine Parke

Lamine Parke

Lamine Parke Nedir?

Lamine parke, hammaddesinin tamamı doğal ahşap olan 2 veya 3 değişik katmanın birbirine dik yönlerde yapıştırılmasıyla imal edilen, uzun ömürlü ve dekoratif bir zemin kaplama ürünüdür. Birçok renk çeşitleri mevcuttur. Renkler stoklarla sınırlı olduğundan lamine parke için bizimle iertibata geçerek mevcut renkleri sorabilirsiniz

3 Katmanlı Lamine Parke

  •  Üst katman değerli ağaçtan oluşmaktadır.
  •  Orta katman, alt ve üst katmana dikey doğrultuda yumuşak ağaçtan oluşmaktadır.
  •  Alt katman yumuşak ağaçtan oluşmaktadır.

2 Katmanlı Lamine Parke

  •  Üst katman değerli ağaçtan oluşmaktadır.
  •  Değerli ağaç tabakası uygun kalınlıktaki kontraplakla birleştirilmektedir.
Rabıta

Rabıta

Rabıta

RABITA  PARKE  NEDİR ?

Çeşitli olarak bulunan parkelerin arasında en çok kendini gösteren bir diğer parkede ahşap rabıta parkedir. Ahşap rabıta parke, bir çok özelliği ve yararlı yönü ile bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir ve sizlere her türlü alanda güzel bir görüntü imkanı sunabilmektedir.

Ayrıca sağlık bakımından bakıldığında rabıta parkenin zemin döşeme konusunda en çok tercih edilen parkelerin arasında yer aldığı görülmektedir. Ayrıca rabıta parke, dayanıklı ve uzun ömürlü bir parke çeşididir. rabıta parkenin tercih edilmesinde ki bir diğer önemli özellik ise, ısı ve ses konusunda size iyi bir izalosyon imkanı sunmuş olmasıdır. Eğer bulunduğunuz ortamda aşırı derecede ısı değişikliği ve ses konusunda fazlası ile sorun var ise rabıta parke modelleri tam olarak size göre bir seçim olacaktır. Ayrıca masif parke üretimi esnasında genel olarak sert, dayanıklı ve uzun ömürlü ağaçlar kullanıldığı için size uzun ömürlü bir döşeme imkanı sunmaktadır. Yani, rabıta parke döşediğiniz takdirde uzun süre bu parkeleri rahat bir biçimde kullanabilirsiniz ve bu parkeler fazlası ile sağlıklıdır. Ayrıca bütünüyle masif bir parke olması nedeni ile fazlası ile sistre payı bulunmaktadır bu çeşitte ki bu durumda size parkelerinizi uzun yıllar sonra da ilk gün ki gibi kullanma imkanı sunmaktadır ve sizi masraftan kurtarmış olur. Ayrıca sistre payı sayesinde uzunca yıllar sağlıklı yapısından da herhangi bir kayba uğramaz. Masif parkeyi tercih ederek kullanabileceğiniz başlıca alanlar ise şunlardır; konutlar, villalar, restorantlar, oteller, alışveriş merkezleri ve iş yerleri… Bu tür alanların hepsinde ya da çeşitli farklı mekanlarınızda Masif parke kullanabilir ve şık bir görüntü sunabilirsiniz. Ayrıca genel olarak masif parkeler ücret konusunda da fazla pahalı değildir. Özellikle fabrika çıkışlı olarak direk fabrikadan masif parke alır iseniz daha yararlı bir alışveriş yapmış olabilirsiniz.

Meşe Masif

Masif Parke – Uzun Boy – Meşe

Meşe Masif

Meşe Masif Parke

Menşe-i : Türkiye / Avrupa

Ebatlar : Meşe Masif Parke

Geniş Boy  Meşe Masif Parke 15 x 130 x 300-1300mm

Uzun Boy   Meşe Masif Parke 15 x 90 x 300-1300mm

Orta Boy    Meşe Masif Parke 15 x 80 x 300-1300mm

Orta Boy    Meşe Masif Parke 15 x 70 x 300-1000mm

Klasik Boy  Meşe Masif Parke 15 x 50 x 200-1000mm

Özellikler : 4 tarafı lamba-zıvanalı, talebe göre pahlı/fugalı üretim.

Kullanım Yerleri ve Genel Özellikler :

Ev, Hotel, Avm, Restaurant ve iş yerlerinin zemin döşemelerinde kullanırlır. Meşe, yeryüzünde kullanılan belkide en eski ve en çok tercih edilen zemin kaplama malzemesidir. Muhteşem renk ve desen kombinasyonuyla üzerine konulan mobilyayı da kendisini de ortaya çıkaran dekoratif bir ağaçtır.